Ako sa vyznať v parfémoch?

On 15.5.2019 by admin

Ako vybrat parfem

Všetci chceme pekne voňať. Vôňa dokáže nie len zaujať, no zároveň dokáže podtrhnúť náš charakter. Ba dokonca v prípade, že budete dlhšiu dobu používať iba jeden druh parfumu, vás môžu niektorí ľudia aj bez videnia identifikovať. Dôvodom je vhodne zvolená vôňa, ktorá vás nie len vystihuje, no zároveň sa dostane do podvedomia ostatných. Ako sa teda vyznať v parfémoch natoľko, aby ste si vybrali ten správny pre vás?

Zloženie vône

Vôňa sa skladá z troch častí, pričom každá z nich sa prejavuje v inej dobe.

Hlava parfému – ide o prvú vôňu, ktorú pri použití zacítite. Na druhej strane však ide aj o zložku, ktorá je najprchavejšia. Cítiť ju je možné len niekoľko minút po aplikácií, pričom postupne jej intenzita slabne. Hlava parfému má najčastejšie citrusové, kvetinové či bylinné tóny.

Srdce parfému – srdce je tvorené vôňami, ktoré majú nižšiu prchavosť. Jedná sa o charakter parfému, ktorý je možné cítiť hneď ako hlava parfému vyprchá. Srdce je možné cítiť cca od 15-30 minút aplikácie parfému, pričom táto vôňa vydrží na pokožke niekoľko hodín. Práve v tomto bode by ste si mali dať záležať na zložkách, ktoré srdce obsahuje, nakoľko ide o charakter parfému. Máte záujem siahnuť po citrusovej, ovocnej, exotickej či drevitej vôni?

Základ parfému – základ parfému tvoria zložky, ktoré tvoria intenzívnu arómu počas celého používania. Tieto tóny sú najjemnejšie, a uvoľňujú sa najpomalšie. Základ parfému je cítiť počas celej doby aplikácie, pričom pretrvávajú niekoľko hodín. Najčastejšie ho tvoria drevité, korenisté či dokonca živočíšne (feromóny) vône.

Pri kúpe parfému sa zamerajte najmä na zložky, ktoré sú obsiahnuté v srdci a základe parfému. Zatiaľ čo základ tvorí jednoduchý koreň parfému, srdce vône patrí k najvýraznejším zložkám vône, ktorá tvorí jej samotný charakter. V neposlednom rade hlavu parfému je cítiť len na začiatku, a to niekoľko minút.

Comments are closed.