O mužovi menom Calvin Klein

Calvin Klein

Calvin Klein

História spoločnosti a značky Calvin Klein sa začala budovať v roku 1968. Presne vtedy si totiž rovnomenný pán otvoril obchod s oblečením vo „Veľkom jablku“ – v New Yorku. Stalo sa tak po celkom pohnutom živote tohto pána. Jeho rodina pochádzala z Maďarska, odkiaľ do Spojených štátov emigrovala. Calvin vďaka tomuto kroku mohol absolvovať prestížne štúdium návrhu a dizajnu na Fashion Institute of Technology.

Calvin Klein sa videl krásu v minimalizme a vo farbách. Tým sa stal aj preslávený a hranie sa s jednoduchosťou a farbami sú pre neho typickým rukopisom. A pritom je aj veľkým provokatérom. Napríklad už v roku 1979 sa mu podarilo šokovať a zaskočiť reklamný svet publikovaním plagátov, ktoré zobrazovali Brooke Shieldsovú. Len v jednom kuse oblečenia – rifle Calvin Klein.

Brooke Shields v jednej z reklám na Calvin Klein Jeans

Brooke Shields v jednej z reklám na Calvin Klein Jeans

Unisex – snaha vyhovieť každému/každej

Calvin Klein logo

Calvin Klein logo

Calvin Klein však nešokuje, ale najmä inovuje. Aj vďaka tomu sa radí medzi značky, ktorá ponúka naozaj široké, ak nie najširšie vôbec, portfólio unisex produktov. Či už sa bavíme o odevoch alebo o parfumoch.

Medzi tie najznámejšie parfumy s prívlastkom unisex nesporne patrí vôňa Calvin Klein One. Na trh sa dostala v roku 1994. No nie je jedinou vôňou z dielne Calvin Klein vhodnou pre obe pohlavia. Časom prezentovala flakóny CK Be, CK One Electric alebo CK One Sence.

Calvin Klein je značka s históriou a nemá význam tu písať všetko. Ono by to bola veľmi zložitá úloha. A navyše, existuje dostatok zdrojov, ktoré dokážu ukojiť akúkoľvek zvedavosť.

Comments are closed.