Termo farba na vlasy

On 15.3.2019 by admin

Termo farba na vlasy

Určite ste v detstve videli seriály či filmy, kde si dievča prešlo rukou vo vlasoch a z blondínky sa zrazu stala čiernovláska. Poprípade dokázala meniť farbu svojich vlasov bez rúk, a to len silou myšlienok.

Napriek tomu, že farbu vlasov ešte stále nevieme meniť svojimi myšlienkami, londýnska firma Unseen vyvinula prvú faru na vlasy, ktorá sa mení podľa teploty.

V prípade, že teplota stúpne poprípade klesne, samotná farba či intenzita farby sa zmení, a tak budete mať razom úplne iný look.

Myšlienka takejto termo farby má korene v okultizme, kde su takéto rýchle zmeny farby normálne, a tvorcov to naozaj oslovilo.

FIRE

Kolekcia, ktorú firma Unseen vytvorila sa nazýva „FIRE“ no neobsahuje iba červený odtieň, ale aj rôzne pastelové farby ako napríklad oranžovú. Táto termo farba by mala byť trvalejšieho – niekoľkotýždňového charakteru.

Vo fázi testovania

Napriek tomu, že si farbu už môžete pozrieť v médiách, zatiaľ je stále nedostupná. Ešte predtým, ako ju tvorcovia uvedú na trh musí prejsť farba niekoľkými testami na bezpečnosť pre človeka, no zároveň aj či je táto farba bezpečná pre vlasy.

Napriek tomu, že doposiaľ je ešte len vo fázií testovania, tvorcovia sú presvedčení, že nepríde k nejakým komplikáciám, a tak si ju už o pár mesiacov budeme môcť užívať. Dôvodom ich presvedčenia je to, že tvorcovia sami miesili farbivo, a tak nepredpokladajú, že príde k podráždeniu pokožku či poškodeniu vlasového vlákna – aspoň nie viac, ako iná permanentná farba na vlasy.

Napriek tomu, že sa vo farbe nachádzajú nejaké dráždivé látky, tvorcovia využili polymerickú stabilizáciu na ich neutralizáciu, takže redukovali ich škodlivosť na minimum.

Ostáva už len čakať kedy sa táto permanentná farba dostane na trh, či sa vôbec dostane na trh a v neposlednom rade jej finálnu cenu, ktorá môže do veľkej miery ovplyvniť potenciálneho zákazníka.

Comments are closed.