Stop poteniu nôh

On 15.4.2019 by admin

chodidlá

Určite viacerých z nás trápi potenie nôh, a to najmä cez leto. Nohy sa nám však nie len potia, no zároveň je táto nepríjemná situácia sprevádza zápachom, čo nie je príjemné pre nikoho. Ako sa teda zbaviť alebo čiastočne zamedziť tento kozmetický problém?

Správne kozmetické produkty

Veľmi podstatným a dôležitým krokom je používať špeciálnu kozmetiku na nohy. Na trhu sa objavuje veľký počet kozmetických produktov na nohy. Máte na výber napríklad s antiperspirantov na nohy, a v prípade veľkých problémov je možné zakúpiť nejaký prípravok v lekárňach.

Detský zásyp

Veľmi dobrým variantom je snažiť sa obmedziť potenie. Potenie vám dokáže obmedziť aj klasický detský zásyp. Ten nohy jemne prevonia, no zároveň absorbuje vlhkosť. Pre zamedzenie zápachu z nôh je dobré používať zásyp viackrát týždenne. Detský zásyp môžete tiež použiť aj v prípade krátkych kraťasov či sukní, kedy sa vám stehná trú o seba.

Pravidelná hygiena

Veľmi dôležitou súčasťou celého procesu je aj pravidelná hygiena. Pritom by ste si však nemali umývať iba telo, no zvlášť zamerať svoju pozornosť aj na nohy a samotné chodidlá, ktoré vás v tomto ohľade trápia. Hlavne v horúčavách a teplých dňoch sa odporúča umyť si nohy niekoľkokrát za deň, pričom neoddeliteľným krokom je aj dôkladné vysušenie nôh, nakoľko vlhké miesta sú vhodné pre šírenie zápachu.

Nemôžeme však zabudnúť ani n kvalitné potraviny, ktoré by sme mali konzumovať, keďže nesprávna životospráva môže taktiež spôsobovať zápach z nôh. V neposlednom rade by sme mali vždy siahnuť po kvalitnej obuvi. Je samozrejmé, že už keď samotné topánky zapáchajú, poprípade ide o nepriedušný materiál v ktorom sa noha celú dobu potí, nemôžeme očakávať, že nás za túto nedbanlivosť nohy odmenia. Taktiež nezabudnite ani na vhodne zvolený materiál ponožiek. Najlepším variantom je kupovať bavlnené alebo bambusové ponožky.

Comments are closed.