Ako na zdravšiu pleť?

On 15.9.2017 by admin

Žena so zdravou pleťou

Ktorá žena by nechcela mať dokonalú pokožku. Táto otázka však mnohokrát netrápi len ženy. Dokonalá pleť a pokožka je to, čo vidí každý, a tak by sme ju chceli s pýchou vystavovať. Ak však trpíme rôznymi kožnými ochoreniami či inými nepríjemnosťami, nie je nám to príjemné.

Kvalitná kozmetika však nemusí byť jedinou zárukou krásnej pleti. Možno si to ani neuvedomujete, no existuje množstvo každodenných činností, vďaka ktorým svojej pokožke neuveriteľne ubližujete. V tomto článku sa zameriame práve na tieto zlozvyky, ktorých odstránenie môže pozitívne ovplyvniť vašu krásu.

Nanášanie krémov

Aj vy patríte k ľuďom, ktorý vkladajú prsty do týchto nádob a následne si krém rozotrú po pokožke? Chyba. Tým, že vložíte prsty do nádob s krémami sa v nich ukladajú baktérie, ktoré znehodnocujú ich kvalitu. Ideálne je na aplikáciu používať rôzne špachtličky, ktorými potom krém aplikujete na pleť.

Čo sa týka aplikácie, mali by ste dbať na to, aby ste si krémy nenanášali na pleť rozotieraním. Vklepávanie je účinné najmä pre rozprúdenie krvi, vďaka ktorej dosiahnete zdravšiu farbu.

Skontrolujte si štetce

Pred každou aplikáciou a po každej aplikácií by ste mali používať čistiace prostriedky na štetce. Je to najmä z toho dôvodu, že tým eliminujete množenie baktérií.

Umývanie tváre

Kto by nemiloval ranné opláchnutie tváre, ktoré nás dokáže osviežiť no zároveň naštartovať do nového dňa. Vedeli ste však, že aj taká drobnosť ako je teplota vody, dokáže ovplyvniť vašu pokožku?

Najlepšie pre vašu pleť je umývanie sa vlažnou vodou, ktorá pokožku nedehydratuje no zároveň ju ani nepoškodzuje. Pleť si iba zľahka osušte, aby ste ju úplne nedehydratovali.

Vyčistite si mobilný telefón

Mobilný telefón používame dennodenne. Každý deň si ho prikladáme k tvári, no práve na ňom sa ukladá najviac baktérií. Ruku na srdce. Kto z nás dbá na to, aby si umyl ruky skôr ako chytí telefón? Priložíme si ho k tvári, k uchu a všetky tieto nečistoty majú prístup k našej pleti. Pokúste sa preto obmedziť jeho používanie, poprípade ho častejšie čistite.

Comments are closed.